Akinek fontos Magyarország, az nem fog innen egy különadó miatt kivonulni (Interjú)

Akinek fontos Magyarország, az nem fog innen egy különadó miatt kivonulni (Interjú)

Mindent megtesz az állam, hogy kiszorítsa a külföldieket a magyar biztosítási piacról, de vajon hogy reagál erre egy olyan hagyományos szereplő, mint az Uniqa Biztosító, amely épp a különadó miatt lett tavaly veszteséges? Többek között erről kérdeztük Kurtisz Krisztiánt, aki átmenetileg vette vissza a biztosító vezérigazgatói székét, és határozott véleménye van a biztosítók értékláncának széteséséről, az insurtech forradalom állásáról és a biztosítások jövőjéről is. A szakember a Portfolio szeptember 20-ai Future of Finance 2023 konferenciájának biztosítási szekciójában is előadást tart, érdemes eljönni.

Vezérigazgatót vált az Uniqa Biztosító

Vezérigazgatót vált az Uniqa Biztosító

Családi okokból Kanadába költözik Dinsdale Julianna, aki két és fél éven át töltötte be az Uniqa Biztosító vezérigazgatói pozícióját. Július 1-től átmenetileg Kurtisz Krisztián (címlapképünkön), a biztosító korábbi vezérigazgatója, a felügyelőbizottság jelenlegi elnöke veszi át a vállalat vezetését.

Változások az Uniqa menedzsmentjében

Változások az Uniqa menedzsmentjében

2021. január 1-től Kurtisz Krisztián az Uniqa magyar és nemzetközi felügyelőbizottságának elnöki posztjában folytatja munkáját, míg Dinsdale Julianna a hazai Uniqa Biztosító vezérigazgatói pozícióját veszi át - olvasható az Uniqa közleményében. 

Nehéz év áll előttünk, de a legnagyobbak között a helyünk

Nehéz év áll előttünk, de a legnagyobbak között a helyünk

A biztosítók számára az idei még jó évnek számít, jövőre viszont várhatóan be fognak gyűrűzni a piacra a gazdasági visszaesés negatív hatásai – mondta a Portfolio-nak adott interjújában Kurtisz Krisztián, az Uniqa Biztosító vezérigazgatója, aki közölte: január 1-jével Dinsdale Juliannának adja át a biztosító vezérigazgatói székét. A nemzetközi Uniqa bejelentéseiről, az értékesítés idei alakulásáról, az utasbiztosítások mélyrepüléséről és a Németországban terjeszkedő Cherriskről is kérdeztük a biztosítóvezért. Elárulta: az öt legnagyobb biztosító egyike lennének Magyarországon.

Mi lesz a magyar biztosítókkal 2020-ban? Itt a biztosítóvezérek válasza

Mi lesz a magyar biztosítókkal 2020-ban? Itt a biztosítóvezérek válasza

A legnagyobb hazai biztosítók első emberét arra kértük év végén, értékeljék a mögöttünk álló esztendőt és adjanak előrejelzést 2020-ra. Alábbi kérdéseinkre válaszoltak:
1. Hogy értékeli 2019-et saját biztosítója és a biztosítási piac szempontjából?
2. Mit tekint saját biztosítója és a szektor előtt álló legnagyobb kihívásnak 2020-ra?
3. Mely termékek, szolgáltatások és innovációk területén hozhat növekedést, előrelépést 2020 saját biztosítójánál, illetve a biztosítási szektorban?

Mi lesz a biztosítókkal 2019-ben? Megszólal a nyolc vezér

A legnagyobb hazai biztosítók első emberét arra kértük év végén, értékeljék a mögöttünk álló esztendőt és adjanak előrejelzést 2019-ra. Alábbi kérdéseinkre válaszoltak:
1. Hogy értékeli 2018-at saját biztosítója és a biztosítási piac szempontjából?
2. Mit tekint saját biztosítója és a szektor előtt álló legnagyobb kihívásnak 2019-re?
3. Mely termékek, szolgáltatások és innovációk területén hozhat növekedést, előrelépést 2019 saját biztosítójánál, illetve a biztosítási szektorban?

Teljes szervezeti átalakulás az Uniqánál

Újszerű szervezeti struktúrával folytatja működését az Uniqa Biztosító. Az ügyfélkiszolgálás teljes folyamatát egy kézben összpontosítják a lakossági, a vállalati és online ügyfelek esetében is, radikálisan csökkentve a biztosító reakcióidejét. Az idén október 1-től életbe lépő szervezeti átalakulás a vállalatcsoport magyar egységénél indult el nemzetközi szinten is először.

Nagy dobás az Uniqától: ilyen még nem volt Magyarországon

Nagy dobás az Uniqától: ilyen még nem volt Magyarországon

Új márkát indít az Uniqa, a Cherrisket, amely az ígéret szerint az alapjaitól gondolja újra a biztosítási modellt az értékesítési folyamattól kezdve a kárrendezésig. A Spotify-hoz hasonlóan havidíjas alapon működik, a szerződéskötés chatboton keresztül történik, a kárredezés - amikor szükség van rá - online videós kapcsolattal megy. A kockázatközösséget egy belső valutával, cseresznyékkel ösztönzik arra, hogy csökkentsék egy esetleges balesetek kockázatát. A részletekről Kurtisz Krisztián, az Uniqa vezérigazgatója beszélt lapunknak.

Nagy dobásra készül az Uniqa ősszel

2017-ben 820 millió forintos adózás előtti eredményt ért el az Uniqa Biztosító, 2018-ra 1,395 milliárd forintos adózás előtti profitot tervez a menedzsment 12,8 százalékos költséghányad mellett. A biztosító bruttó díjelőírása tavaly 10 százalékkal (64 milliárd forintra) nőtt éves alapon, az első negyedévben is ekkora növekedést értek el az értékesítésben, és az év hátralevő részében is ehhez hasonló tervet tűztek ki. Ősszel insurtech területen nagy dobásra készül a biztosító, de további részleteket még nem árult el Kurtisz Krisztián, az Uniqa Biztosító vezérigazgatója.

Nem a Google és a Facebook a magyar bankok legnagyobb mumusa

Pénzügyi vagy IT-kérdés a digitalizáció? Hol lesznek 5 év múlva a pénzintézetek? Hogy kell priorizálni a digitalizáció területén? Kell-e félni a nagy techégektől? Többek között erről szólt az első panelbeszélgetés mai Financial IT and Disruptive Technologies 2018 konferenciánkon.

Biztosítóvezérek: szó sincs elvesztegetett évtizedről

Elsősorban díjbevétel-növeléssel, és nem költségcsökkentéssel érdemes most már az MNB által elvárt szintre javítaniuk költséghatékonyságukat a biztosítóknak - értettek egyet a biztosítóvezéri panelbeszélgetés résztvevői mai Biztosítás 2018 konferenciánkon. A közönségszavazás és a biztosítóvezérek szerint sem elvesztegetett a 2007 óta eltelt évtized annak ellenére, hogy csak most érte el ismét a piac az akkori díjbevételcsúcsot.

Az internetnél is nagyobb dobás forgatja fel hamarosan az életünket

2-5 év múlva a magyar biztosítóknál is megjelenhetnek a blockhain alapú megoldások, hosszú távon pedig a biztosítási piac központosított modelljét is eltörölheti a blockchain - mondja az Uniqa Biztosító vezérigazgatója. Alábbi interjúnkban felvázolja, hogy képzelhetők el az új veszélyközösségek, amelyek számára a biztosítók "szelep" funkciója eltűnhet, és a biztosítók kockázatmenedzsment-szakértő intézményként funkcionálhatnak tovább. Kurtisz Krisztián szerint a mesterséges intelligencia előretörése már most látható, az automatizáció azonban nem mindig kifizetődő. Az Amazonhoz és a Google-höz hasonló techcégek biztosítási piaci esélyeiről is beszélt nekünk.

Öt év után újra nyereséges volt az Uniqa

Az Uniqa Biztosító tavaly 5 év után újra nyereséges volt, 225 millió forintos adózás előtti eredményt ért el - hangzott el a biztosító ma tartott sajtótájékoztatóján. A technológia exponenciális fejlődése elől a biztosítók sem menekülhetnek, lépniük kell. Az Uniqa ennek jegyében tavaly digitális kárrendezést, új honlapot vezetett be, és a szervezeti működés átalakítását kezdte meg.

Kinyírják vagy megerősítik a magyar biztosítókat?

Mai Biztosítás 2017 konferenciánk hallgatóságának kétharmada szerint inkább áldás, mint átok lesz a biztosítók számára a digitalizáció és az insurtech jelenség, ugyanakkor markáns az a vélemény is, hogy a piac jelenlegi szereplői sokat bukhatnak még rajta. A biztosítóvezéri panelbeszélgetésben elhangzott: január és február visszaesést hozott a megtakarítási célú életbiztosítások piacán, amit az etikus életbiztosítási koncepció indulása okozhatott. A főbb piaci szegmensek mindegyikétől növekedést várnak a biztosítóvezérek a következő 5 évben.

  • 1
  • 2
Részletes keresés
FRISS HÍREK
NÉPSZERŰ
Összes friss hír
Szép csendben nagy változás jön a Szép-kártyáknál!
Portfolio hírlevél

Ne maradjon le a friss hírekről!

Iratkozzon fel mobilbarát hírleveleinkre és járjon mindenki előtt.